НАЈНОВИОТ СУПЕР МИЛИОНЕР ДОАЃА ОД ШВАЈЦАРИЈА И ОСВОИ ПРЕКУ 11 МИЛИОНИ ДЕНАРИ

Чекавме точно три недели за првиот СУПЕР МИЛИОНЕР ЏЕКПОТ во месец јуни, но чекањето вредеше бидејќи освоен е со извонредна сума од 11.119.759 денари. Среќното место е во Ново Село, струмичко, но добитникот живее во Швајцарија.

Летните одмори се за релаксација, за забава и за авантури, а ако имате среќа и за феноменална парична добивка. Таква беше среќата на нашиот најнов СУПЕР МИЛИОНЕР, кој за време на летните месеци се вратил од Швајцарија, каде што живее и работи, дома во Македонија. Тој сподели дека често знае да ужива во забавата која ја нудат видеолотариските терминали, а понекогаш и добивал, но ова што се случи сега е најголемата добивка во неговиот живот.

Во понеделникот на 20 јуни, во попладневните часови, ја играл својата омилена игра, „40 Lucky Kings“ kaj нашиот соработник Вамико бет, во Ново Село. Кога се појавил ваучерот за најголемата добивка на Видеолотарија Касинос Австрија, настанала општа возбуда и радост, а тој бил пресреќен.

Вели дека сумата е извонредна и дека помал дел од неа сигурно е веќе испланиран, но допрва ќе размислува и ќе решава како да ги потроши сите 11.119.759 денари. Ова беше прв СУПЕР МИЛИОНЕР во јуни, но веќе деветти во 2022 година, а набргу ќе одбележиме и мал јубилеј.

Добитно или не, Видеолотарија Касинос Австрија со своите игри е тука да го направи летото позабавно и порелаксирано.

#ИграјЗаЗабава #ИграјОдговорно

 

 

 

 

 

Story i mëparshëm

Paralajmërimi i Biden: Putin shpreson se Perëndimi do të ‘shkëputet’ mes luftës

Story i radhës

Lajçak vizitë në Kosovë, zbardhet agjenda

Të fundit nga

AlbanianMacedonianEnglish