Млад штипјанец приведен со марихуана во Скопје

Ноќеска во 02.15 часот на бул. ,,8-ми Септември“ во Скопје полициски службеници од Единицата за интервентна полиција пред  угостителски објект го привеле В.М. (19) од Штип, кај кого била пронајдена марихуана.

По расчистување на случајот ќе следи соодветен поднесок, стои во полицискиот билтен. 
 

skopjeinfo.mk

Story i mëparshëm

Në Shkup është shpëtuar një burrë nga mbytja në ujërat e Vardarit

Story i radhës

1.500 нови случаи на ковид-19, починале 16 луѓе

Të fundit nga