МВР со детали за сообраќајката во Аеродром: Дете е тешко повредено

МВР со детали за вчерашната сообраќајка во Аеродром во која настрада дете-пешак. 

На 08.02.2022 во 12.40 часот во СВР Скопје било пријавено дека на ул.„Методија Шаторов Шарло“ патничко возило „опел корса“, со скопски регистарски ознаки, управувано од Д.М.(68) од Скопје, удрило во малолетен пешак од Скопје.

Во несреќата пешакот се здобил со тешки телесни повреди констатирани во Комплексот клиники „Мајка Тереза“.

Извршен бил увид од увидна екипа од СВР Скопје. 

skopjeinfo.mk

Story i mëparshëm

Konfiskohet 5 kilogramë ar në Bllacë

Story i radhës

Опозицијата ја блокираше работата на Комисијата за политички систем

Të fundit nga