Две лица нападнати на „Кеј Димитар Влахов“

Две пријави за физички напад и грабеж на слична локација во Скопје. Двајца скопјани во различни случаи биле нападнати и ограбени. 

На 09.02.2022 во 16.00 часот во Полициската станица Центар, С.Н.(56) од Скопје пријавил дека околу 13.00 часот на ул.„Кеј Димитар Влахов“ бил физички нападнат од четири лица, кои притоа употребиле и тврд предмет, по што му одзеле пари. Се преземаат мерки за расчистување на случајот.  

На 09.02.2022 во 11.00 часот во Полициската станица Центар, Џ.М.(59) од Скопје пријавил дека на 08.02.2022 во 14.00 часот на ул.„Кеј Димитар Влахов“ две лица физички го нападнале и му одзеле паричник. Се преземаат мерки за расчистување на случајот.  
 

skopjeinfo.mk

Story i mëparshëm

Në këtë lagje të Prishtinës nuk ka rrymë që 2 ditë, ankohen qytetarët

Story i radhës

Presidenti i Senegalit mirëpret heronjtë e Kupës së Afrikës dhe i jep 700 m² tokë

Të fundit nga