Во Скопје приведено 30-годишно лице од Украина поради насилство

На 01.02.2022 во 19.00 часот на подрачје на Кисела Вода, полициски службеници од СВР Скопје го привеле K.A.(30) од Украина, затоа што во 17.30 часот во хостел на подрачјето на Кисела Вода, по претходно недоразбирање, физички го нападнал сопственикот Б.С.(64) од Скопје.

Сочинет е записник за констатиран прекршок по член 6 и член 12 од Законот за прекршоците против јавниот ред и мир.  

skopjeinfo.mk

Story i mëparshëm

Osmani: Franca mbështet procesin e integrimit të Maqedonisë së Veriut në BE

Story i radhës

Пендаровски: Храброста и пожртвуваноста на Мартин Милетиќ од Тетово заслужуваат огромно признание и восхит

Të fundit nga