ВО МЕСЕЦ МАЈ ПОВЕЌЕ ОД 46 МИЛИОНИ ЗАВРШИЈА КАЈ ИГРАЧИТЕ СО СУПЕР МИЛИОНЕР, МИЛИОНЕР И МИНИ ЏЕКПОТИТЕ

Помина уште еден месец исполнет со милиони причини за насмевки кај илјадници играчи на Видеолотарија Касинос Австрија. Сите се забавуваа со игрите на нашите видеолотариски терминали насекаде низ Македонија, а најсреќните меѓу нив поделија вкупно 46.290.654 денари.

Во текот на минатиот месец поставивме нови граници за вкупниот број доделени добивки кои придонесоа за раст на бројот на многу нови македонски милионери. Во мај имавме два СУПЕР МИЛИОНЕР ЏЕКПОТА и тоа во скопската населба Радишани и во Охрид, двата заедно донесоа 20.817.475 денари.

Доделен е еден МИЛИОНЕР ЏЕКПОТ повеќе од минатиот месец, односно 12, а сите заедно заокружуваат добивка од 17.195.176 денари.

Последни, но не и незначајни се МИНИ џекпотите, овој пат 1839, за да дојдат до збирна сума од 8.278.003 денари. Тоа значи дека во месец мај дури 1853 пати се активираше сигналот за добивка, а вкупната сума која заврши кај играчите на Видеолотарија Касинос Австрија е 46.290.654 денари.

Сите овие можеби се „само“ бројки и статистика, но само додека и вие самите не станете добитник на СУПЕР МИЛИОНЕР, МИЛИОНЕР или МИНИ ЏЕКПОТ. Дотогаш играјте за забава и играјте одговорно.

#ИграјЗаЗабава #ИграјОдговорно

 

 

Story i mëparshëm

Stuhia tragjike, nënkryetari i Prishtinës: Ju lutemi kujdes

Story i radhës

Jubileu i Platinit: Nga sjellja ‘e keqe’ e Princit Louis deri te çaji i mbretëreshës me ariun Paddington

Të fundit nga

AlbanianMacedonianEnglish