ВИДЕО: Голем пожар беснее во фабриката „Жито Битола“

Голем пожар избувна попладнево во индустрискиот дел од Битола, а според информациите на ТВ21, гори фабриката „Жито Битола“, над која може да се забележи огромен столб од чад.

Според Телма, пожарот во моментов го гаснат две пожарникарски возила и седуммина пожарникари, а на помош пристигнуваат уште деветмина пожарникари.

Засега нема информации за причината за пожарот. Командирот на Противпожарната служба во Битола вели дека сѐ уште нема информации за тоа како избувнал пожарот. Фабриката е во приватна сопственост и работи како млин и произведува бели печива.

www.slobodenpecat.mk

Story i mëparshëm

Млада девојка нападната од својот дечко пред кафуле

Story i radhës

Leipzigu i afrohet zonës Champions

Të fundit nga